• Technik grafiki i poligrafii cyfrowej

• Technik grafiki i poligrafii cyfrowej zajmuje się przygotowywaniem materiałów do drukowania. Obsługuje różnego rodzaju programy graficzne. Z dostarczonych materiałów w postaci tekstu, wykresów, fotografii, tabel wykonuje za pomocą sprzętu komputerowego obróbkę materiałów graficznych. Wykonuje i publikuje internetowe projekty multimedialne w tym bannery, buttony oraz strony internetowe.

Technik grafiki i poligrafii cyfrowej jest obecny niemal w każdej agencji reklamowej, we wszystkich firmach wydawniczych oraz drukarniach cyfrowych. Od jego umiejętności zależy bowiem ostateczny wygląd bannerów internetowych, design stron internetowych, ulotek, gazet, czasopism kolorowych oraz książek.

W naszym Technikum  uczniowie z kierunku technik grafiki i poligrafii cyfrowej uczą się na legalnym, pełnym oprogramowaniu najnowszego pakietu Adobe CC w tym:

Photoshop CC
          • Illustrator CC
          • InDesign CC
          • Dreamweaver CC
          • After Effects CC
          • Animate CC
          • i inne
          pakiet COREL Draw GraphicSuite 2019

Nauka trwa 5 lat.

W zawodzie technik grafiki i poligrafii cyfrowej realizowane są dwie kwalifikacje:

PGF.04. Przygotowywanie oraz wykonywanie prac graficznych i publikacji cyfrowych

PGF.05. Drukowanie cyfrowe i obróbka druków

Każda kwalifikacja kończy się egzaminem państwowym i wydaniem świadectwa o ukończeniu kwalifikacji w ramach zawodu.

Uczniowie w trakcie nauki dwukrotnie odbywają miesięczną praktykę zawodową w największych drukarniach w oklicy zdobywając tym samym niezbędne doświadczenie i zapoznając się z pracą grafika od wewnątrz.

Absolwent może być zatrudniony m.in. w:

• studiach graficznych

• agencjach reklamowo-wydawniczych

• własnej firmie świadczącej usługi z zakresu grafiki komputerowej

• drukarniach

• firmach zajmujących się obsługą marketingową innych przedsiębiorstw.