• Narodowe czytanie

7 września 2024 w Miejskiej Bibliotece Publicznej odbyło się Narodowe Czytanie czyli ogólnopolska akcja czytelnicza zapoczątkowana w 2012 roku przez prezydenta Polski Bronisława Komorowskiego. W spotkaniu wzięli udział zaproszeni goście, nauczyciele, uczniowie i wszyscy, którzy chcieli posłuchać „Kordiana” Juliusza Słowackiego, bo to właśnie ten utwór wybrano na rok 2024.

Nie zabrakło również uczniów naszej szkoły: Gabrysia, Wiktor, Wojtek i Mateusz z klasy 4 czytali scenę V aktu III czyli wewnętrzną walkę Kordiana ze Strachem i Imaginacją. Spotkanie dodatkowo uświetnili aktorzy z teatru William-Es, a wszystko zakończyło się słodkim poczęstunkiem.

Dziękujemy Paniom z MBP za zaproszenie oraz naszym uczniom za udział w Narodowym Czytaniu.

• Uroczyste rozpoczęcie roku 2024/2025

Dnia 2 września 2024 r. społeczność naszej szkoły zebrała się przed budynkiem, by świętować początek kolejnego okresu nauki. Podczas inauguracji roku szkolnego, Pani Dyrektor Magdalena Pawiłojć oraz z-ca Burmistrza Pan Tobiasz Wysoczański powitali wszystkich uczniów, rodziców, przybyłych gości przedstawicieli firmy Masterfom, przewodniczącą Komisji Oświaty Wychowania i Kultury Agatę Koperską , radny Tomasz Meges oraz grono pedagogiczne.

Wszystkim życzyli wielu sukcesów, wytrwałości w realizacji celów oraz powodzenia w zdobywaniu wiedzy i nowych umiejętności. Witamy wszystkich nowych uczniów , którzy zaczynają Nasz wspólna przygodę edukacyjną.

Po uroczystym rozpoczęciu roku szkolnego odbyły się spotkania uczniów z wychowawcami. Rok szkolny 2024/2025 został więc oficjalnie rozpoczęty. Uczniom uczącym się w naszych murach życzymy uśmiechu, chęci zdobywania wiedzy i sukcesów w edukacji.

Nauczycielom dziękujemy za poświęcenie w edukacji i wychowaniu dzieci i młodzieży oraz życzymy sukcesów i satysfakcji w rozpoczętym właśnie roku szkolnym 2024/2025.

Wszystkiego dobrego!

• Sekretariat: +48 74 666 99 09

Dyrektor szkoły: 746669905, 535 540 238

Kierownik administracyjno-gospodarczy:
          kadry@swiebodzicezs.edu.pl

Kierownik szkolenia praktycznego: 535364202
          Adres e-mail kierownika szkolenia praktycznego: kierownik@swiebodzicezs.edu.pl

Janusz Malinowski tel. 601822371, email:iod@bajan.com.pl
          ZESPÓŁ SZKÓŁ W ŚWIEBODZICACH