• II Edycja Turnieju Mikołajkowego

      Dziś odbyła się II Edycja Turnieju Mikołajkowego!

      Drużyny z każdej klasy brały udział w 7 różnych konkurencjach m.in. przewóz "saniami Mikołaja", rzut piłką do kosza z zasłoniętymi oczami czy tor przeszkód.

      I MIEJSCE - KLASA II A

      II MIEJSCE - KLASA III B

      III MIEJSCE - KLASA IV T ex aequo Z KLASĄ I T

      NAJLEPSZA STREFA KIBICA - II T

      Wszystkim serdecznie gratulujemy zaangażowania, mamy nadzieję, że była to dla Was przede wszystkim dobra zabawa

     • Mikołajki

      Z okazji Mikołajek - Naszą Szkołę odwiedził wesoły Elf z cukierkami ;)

      A skąd w Świebodziach są najlepsze cukierki? Wiadomo, że ze ŚNIEŻKI ;) ;)

     • Kiermasz książek

      Zespół Szkół Świebodzice zaprasza wszystkich czytelników - uczniów, rodziców i nauczycieli na kiermasz książek do naszej szkolnej biblioteki. W tym roku wyjątkowo dużo książek w dobrych, niskich cenach. Kupując pomagasz uaktualnić nasz księgozbiór, bo za sprzedaż otrzymujemy w formie rabatu ciekawe książki, które trafiają na biblioteczne regały, a następnie do czytelnika. Kiermasz jest organizowany w ramach współpracy z hurtownią Taniej Książki w Tuliszkowie.

     • Wolontariat fryzjerski

      W listopadzie rozpoczęliśmy wolontariat fryzjerski w Domu Pomocy Społecznej dl Dzieci w Świebodzicach.

      Nasze niezastąpione uczennice Branżowej Szkoły I Stopnia: Noemi Śliwa, Nadia Figurak, Paula Olender, Maja Gredes, Oliwia Spadło - na początku spotkania przeprowadziły pogadankę - prezentując sprzęt i samą akcję strzyżenia, którą będą kontynuować (kolejna już w styczniu).

      Emocji było mnóstwo, dzieci były zachwycone - nasze uczennice jak zawsze dały z siebie 100 % !!

     • Zmiana adresu poczty elektronicznej

      Informujemy, że zmianie ulega adres poczty elektronicznej w Zespole Szkół w Świebodzicach. 

      Nowy adres e-mail, za pośrednictwem którego można się z nami kontaktować to: 

      SEKRETARIAT: sekretariat@swiebodzicezs.edu.pl

      DYREKTOR: dyrekcja@swiebodzicezs.edu.pl

      KADRY: kadry@swiebodzicezs.edu.pl

       

      Jednocześnie informujemy, że poprzednie adresy pozostają tymczasowo aktywne. 

      Prosimy o zmiany naszych adresów e-mail w państwa elektronicznych skrzynkach kontaktowych.

     • Nowości w bibliotece

      W szkolnej bibliotece już są książki kupione w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0. zostały wybrane zgodnie z wynikami sondy przeprowadzonej wśród uczniów, propozycji rodziców, nauczycieli oraz Miejskiej Biblioteki Publicznej w Świebodzicach. Sporo jest więc książek obyczajowych, przygodowych, kryminałów, ale są też propozycje psychologiczne i historyczne.

      Dofinansowano że środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025

     • Zakończenie miesięcznej praktyki zawodowej

      W piątek 10 listopada III Klasa Technikum o profilach technik informatyk oraz technik grafiki I poligrafii cyfrowej zakończyła miesięczną praktykę zawodową.

      Zespół Szkół od samego początku stawia nacisk na praktyczne wykorzystanie swoich umiejętności, ponieważ jesteśmy świadomi, że na rynku pracy poza wykształceniem teoretycznym pracodawcy stawiają na doświadczenie i umiejętności praktyczne.

      Jesteśmy ogromnie wdzięczni najlepszym w regionie firmom, które umożliwiły naszym uczniom miesięczną naukę pod czujnym okiem profesjonalistów.

      Informatycy odbywali praktykę w dwóch firmach, które są z nami i wspierają nas od samego początku: Effectivity Software House oraz Promont Świebodzice , natomiast graficy: Drukarnia Em-Druk oraz Drukarnia REDRUK http://redruk.com/ .

      Uczniowie zadowoleni, bogatsi o nowe umiejętności, wiedzę i przede wszystkim własne doświadczenie w poniedziałek wrócili do szkoły, twierdząc, że już nie mogą się doczekać kolejnej praktyki w IV klasie

      Nas bardzi radują takie słowa i jesteśmy przekonani, że idziemy w dobrym kierunku, a firmy które z nami współpracują dokładają swoje cegiełki, z których zbudujemy nowe społeczeństwo ludzi wykwalifikowanych, pełnych pasji i zadowolonych ze swojej pracy.

     • Narodowe Święto Niepodległości

      Wczoraj w Zespole Szkół w Świebodzicach odbył się uroczysty apel z okazji 105 rocznicy uzyskania przez Polskę Niepodległości.

      Apel rozpoczął się pięknym występem zespołu Świebodziczanie, następnie uczniowie pod czujnym okiem nauczycielek - pani Elżbiety Gryszan oraz Marty Staniszewskiej, przygotowali przedstawienie pt. "Oblicza Patriotyzmu" .

      Serdecznie dziękujemy wszystkim zaproszonym gościom za uczestnictwo w tak podniosłym wydarzeniu, szczególnie Paweł Ozga - Burmistrz Miasta Świebodzice oraz Urszula Kruczek za przemowy, które obudziły w uczniach wiele patriotycznych emocji i obudziły obywatelskiego ducha.

     • Gra o tron "Wolna elekcja"

      5 października odbył się w naszej szkole szkolny etap konkursu historycznego "Gra o tron". Wzięło w nim udział 18 uczniów z technikum i klas branżowych. W grze nie była potrzebna wiedzą historyczna, ale umiejętność negocjacji, komunikacji i strategicznego myślenia - uczestnicy wcielali się w postacie historyczne z czasów wolnej elekcji 1753 roku, wybierali króla spośród 3 kandydatów, starając się uzyskać jak najwięcej przywilejów dla siebie i swojego stanu. Udział w grze wymagał kreatywności, wyobraźni i umiejętności pracy zespołowej.

      Konkurs organizowany jest przez MUzeum Historii Polski w Warszawie, niebawem odbędzie się etap regionalny, do którego przeszło 3 uczniów z największą ilością punktów - Kacper Rakowski, Michał Laszuk i Krzysztof Bąk.

      50 uczestników etapu regionalnego weźmie udział w etapie centranym w Warszawie.

      Życzymy powodzenia.

     • "Poznaj Polskę"

      Nasi uczniowie w zeszły czwartek tj. 12 października uczestniczyli w wycieczce częściowo finansowanej z ministerialnego programu "Poznaj Polskę".

      Wrocław okazał się być Miastem wielu atrakcji i niespodzianek.

      Uczniowie obejrzeli eksponaty w Muzeum Narodowym i odkryli na nowo wodę w Hydropolis.

     • Dzień Edukacji Narodowej

       

      Dziś w Zespole Szkół odbył się uroczysty apel z okazji Dnia Edukacji Narodowej.

      Apel rozpoczął się przemówieniem pani dyrektor Magdaleny Pawiłojć, która podziękowała całemu gronu pedagogicznemu i pracownikom szkoły za trud włożony w pracę, zaangażowanie i chęć rozwoju - następnie przekazała na ręce nauczycieli przyznane w tym roku nagrody Dyrektora.

      Po części oficjalnej nastąpiła część artystyczna - uczniowie przedstawili typy nauczycieli oraz radę pedagogiczną co pozwoliło nam wszystkim na chwilę śmiechu i spojrzenie na Szkołę w bardziej humorystyczny sposób.

      Na koniec pragniemy życzyć wszystkim nauczycielom z okazji Dnia Edukacji Narodowej wielu sukcesów w pracy, wyrozumiałości, kreatywności i mamy nadzieję, że uśmiech będzie gościł na waszych twarzach podczas każdej lekcji.

     • Powiatowe Biegi Przełajowe

      Wczoraj tj. 11 października odbyły się Powiatowe Biegi Przełajowe rozgrywane w Świdnicy.

      Uczniowie Zespołu Szkół zdobyli II Miejsce w biegu drużynowym!!

      Ponadto w indywidualnych biegach przełajowych nasi chłopcy zajęli:

      4 miejsce - Podfigórny Marcin

      7 miejsce - Sadowski Klaudiusz

      Serdecznie gratulujemy również reszcie drużyny: Krystian Pochroń, Gracjan Michałowski, Michał Liszcz, Szymon Cebulak, Anton Soldatenko!!

      JESTEŚMY BARDZO DUMNI Z WAS i życzymy dalszych sukcesów w sporcie!! BRAWO!!

     • Wybory do Samorządu Uczniowskiego

      W zeszłym tygodniu - w środę i czwartek odbyło się głosowanie na przedstawicieli nowego Samorządu Uczniowskiego. W wyniku głosowania i za porozumieniem Rady Pedagogicznej ustalono, że wybranych zostanie dwóch przewodniczących i dwóch zastępców.

      Przewodniczącym w Szkole Branżowej został Igor Hałdaś z klasy 3A a jego zastępcą będziebNadia Figurak z klasy 3B.

      Przewodniczącym Technikum został wybrany Kacper Rakowsko z klasy 2T a jego zastępcą będzie Jan Rynkiewicz z klasy 4T.

      Gratulujemy nowym członkom Samorządu i życzymy dużo sukcesów i zgodności w podejmowaniu decyzji o pracy samorządu.

  • Kontakty

   • Zespół Szkół w Świebodzicach
   • Sekretariat: +48 74 666 99 09 Dyrektor szkoły: 746669905 Kierownik administracyjno-gospodarczy: kadry@swiebodzicezs.edu.pl Kierownik szkolenia praktycznego: 535364202 Adres e-mail kierownika szkolenia praktycznego: zs31kierownikpraktyk@gmail.com
   • Kontakt ZESPÓŁ SZKÓŁ W ŚWIEBODZICACH ul. Piłsudskiego 31 58-160 Świebodzice 58-160 Swiebodzice Poland
  • Logowanie