• UWAGA-REKRUTACJA!!!

      REKRUTACJA DO ZESPOŁU SZKÓŁ W ŚWIEBODZICACH

       W roku szkolnym 2021/2022 składanie wniosków do klas pierwszych szkół ponadpodstawowych rozpoczyna się 17 maja.

      Kandydaci do Zespołu Szkół w Świebodzicach składają dokumenty w sekretariacie szkoły ul. Piłsudskiego 31.

      Poniedziałek, wtorek, piątek - 8:00 – 15:00

      Środa, czwartek – 8:00 – 15:45

       Wnioski do pobrania znajdują się na stronie internetowej Zespołu Szkół w zakładce REKRUTACJA lub w wersji papierowej w sekretariacie szkół macierzystych.

      Dyrekcja i grono pedagogiczne Zespołu Szkół, dla którego organem prowadzącym jest Gmina Świebodzice serdecznie zaprasza na indywidualne spotkania, podczas których przedstawiona zostanie oferta edukacyjna na rok szkolny 2021/2022, baza szkoły, a także udzielone zostaną odpowiedzi na wszelkie pytania i wątpliwości.

      W trosce o bezpieczeństwo i zdrowie kandydatów oraz ze względu na obowiązujący reżim sanitarny osoby zainteresowane prosimy o umawianie się na dogodny termin spotkania pod nr telefonu: 

      531 213 896 oraz 74 666 99 09.

      Zapraszamy również na stronę Zespołu Szkół w Świebodzicach lub na stronę internetową Urzędu Miasta Świebodzice, gdzie znajdują się wszystkie informacje, dotyczące kształcenia w placówce.

      Placówka oświatowa  oferuje naukę w Szkole Branżowej I i II stopnia oraz Technikum. Zespół Szkół w Świebodzicach stawia przed sobą jeden z bardzo ważnych celów, jakim jest zdobycie dobrego zawodu przez uczniów. Szkoła wychodzi naprzeciw oczekiwaniom ósmoklasistów oraz lokalnego rynku pracy, współpracuje z najlepszymi przedsiębiorcami z regionu. Dzięki praktyce realizowanej wyłącznie u przedsiębiorców, uczniowie z łatwością odnajdują się na rynku pracy i znajdują dobre zatrudnienie po ukończeniu szkoły.

      Zespół Szkół w Świebodzicach gwarantuje: praktyki zawodowe u pracodawcy, przygotowanie do egzaminu zawodowego potwierdzającego kwalifikacje, przygotowanie do egzaminu maturalnego, połączenie nauki teoretycznej z praktyką, nowoczesne metody nauczania, przestronne sale lekcyjne, nowoczesną bazę dydaktyczną, wykwalifikowaną kadrę pedagogiczną, zajęcia rozwijające zainteresowania.

      Możliwości kształcenia oferowane uczniom:

      Szkoła Branżowa I Stopnia (3 lata).
      Szkoła Branżowa I stopnia szkoli w zakresie usług oraz produkcji.
      Zawody z obszaru usług: piekarz, kucharz, fryzjer, pracownik obsługi hotelowej, kelner, sprzedawca
      Zawody z obszaru produkcyjnego:
      operator obrabiarek skrawających, mechanik pojazdów samochodowych, ślusarz, stolarz, elektryk.


      Szkoła Branżowa II stopnia (2 lata)
      Jest to kontynuacja nauki po Szkole Branżowej I Stopnia. Potrzebna jest do uzyskania wykształcenia średniego technicznego.
       
      Technikum (5 lat)
      Kierunek - Technik grafiki i poligrafii cyfrowej
      (tworzy reklamy, projektuje foldery i ulotki, opracowuje projekty graficzne, przygotowuje materiały do druku oraz obsługuje sprzęt drukarski).
      Kierunek - Technik Informatyk
      Tworzy bazy danych, strony internetowe, projektuje sieci komputerowe i administruje sieciami, Innowacje - gry komputerowe, E-sport.


      Wykaz_pracodawcow_(1).pdf​​​​​​​