• Wizyta studyjna w firmie PROMONT

17.05.2024 r. odbyła się kolejna wizyta studyjna - tym razem w firmie Promont Świebodzice .

Uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Świebodzicach mieli okazję zapoznać się z takimi zawodami jak: operator obrabiarek skrawających, ślusarz oraz elektryk.

Ósmoklasiści zostali oprowadzeni po zakładzie, zapoznali się ze specyfiką w wybranych zawodach, poznali personel oraz otrzymali pamiątkowe gadżety na koniec spotkania.

Mamy nadzieję, że piątkowe spotkanie przekonało was do wyboru Szkoły Branżowej lub chociaż ukierunkowało Wasz wybór - mieliście jedyną okazję zobaczyć Zakład Pracy od środka, a także doświadczyć na czym polega praca w powyższych zawodach.

Korzystając z okazji przypominamy, że właśnie trwa rekrutacja do Szkół Ponadpodstawowych, możecie złożyć swoje podanie tutaj: https://dolnoslaskie.edu.com.pl/kandydat

• Debiut w siatkówce plażowej

15.05.2024 na obiektach OSiR-u w Świdnicy został rozegrany finał powiatowy w siatkówce plażowej chłopców. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie II klasy :

Kacper Jankowski, Krystian Engler oraz Martin Łebkowski.

W pierwszym meczu trafiliśmy na mocny zespół świdnickiej " Budowlanki" przegrywając mecz 2-0. Pierwszy set zdominowali nasi przeciwnicy i wygrali go 13-5, natomiast w drugim, bardzo wyrównanym secie przegraliśmy na przewagę 13-11.

Kolejny mecz LO Świebodzice zakończył się wynikiem 2-0 dla LO. W tym meczu również wygrana meczu ważyła się do ostatniej chwili, gdyż sety zakończyły się wynikiem 13-11 oraz 14-12.

Mimo dwóch porażek nasi zawodnicy nabrali doświadczenia, które zaprocentuje w przyszłorocznych rozgrywkach. Biorąc pod uwagę, że nasi siatkarze pierwszy raz w życiu grali na "piasku ", występy ich ocenić należy bardzo dobrze i obiecująco.

Zawody zakończyliśmy na miejscu VIII.

Dzięki za walkę i ambitne zaprezentowanie Zespołu Szkół w Świebodzicach na zawodach!!!!

• III Edycja świebodzickiej Piątki&Dychy!!

Wczoraj przedstawiliśmy jedynie NAJLEPSZĄ Strefę Kibica (wygraliśmy tą konkurencję!!!), a dziś wracamy do tej niesamowitej imprezy jaką była III Edycja Świebodzickiej Piątki&Dychy!

Chwalimy się:

I Miejsce w swojej kategorii wiekowej (M16-19) – Krystian Pochroń z klasy IIIB

Sztafety 4x400 m – III miejsce – sztafeta w składzie: Krystian Pochroń, Szymon Cebulak, Gracjan Michałowski oraz Aleksander Szkaradek.

II Miejsce w biegu na 10 km zdobył nasz wspaniały nauczyciel wychowania fizycznego Aleksander Szkaradek!!

I Miejsce – w kategorii strefa kibica!!

Z tego miejsca pragniemy bardzo podziękować wszystkim uczniom, rodzicom oraz nauczycielom za zaangażowanie, energię, zdrową rywalizację, fantastyczny doping i atmosferę!! Bez Was nic by się nie udało!! Dziękujemy, że jesteście z nami!!!

Zdjęcia: Miasto Świebodzice, @GVT Świebodzice, Paweł Brodziak