• WIZYTY STUDYJNE

Przedstawiamy państwu tegoroczny harmonogram wizyt studyjnych!

Serdecznie zapraszamy uczniów klas VIII Szkół Podstawowych zainteresowanych kształceniem w zawodzie: Operator Obrabiarek skrawających, ślusarz, elektryk na wizyty w największych świebodzickich zakładach pracy.

Wizyty studyjne są organizowane przez Zespół Szkół w Świebodzicach od 2 lat i od samego początku cieszą się ogromnym zainteresowaniem młodzieży, która dostaje jedyną możliwość poznania potencjalnego zakładu pracy, który będzie ich kształcił w wybranym przez nich zawodzie, rozmowy z fachowcami, poznania specyfiki maszyn i zawodu, co bardzo pomaga w podjęciu trudnej decyzji, przed którą niebawem staną absolwenci Szkół Podstawowych: co wybrać? Jaki zawód? Jaką Szkołę?

Wychodząc naprzeciw Waszym oczekiwaniom serdecznie zapraszamy już w kwietniu do Masterform Świebodzice oraz Kelvion .

Bardzo prosimy o mailowe zgłaszanie kandydatów, ponieważ ilość miejsc jest ograniczona.

Zgłoszenia proszę kierować na adres: sekretariat@swiebodzicezs.edu.pl

• Siatkarskie emocje!

W dniu dzisiejszym w sali gimnastycznej Zespołu Szkół w Świebodzicach, odbyły się I Mistrzostwa Szkoły w "dwójkach siatkarskich " o Puchar Dyrektora Szkoły.

Do zawodów zgłosiło się 10 drużyn reprezentujących następujące klasy: I technikum, III technikum, I B, I A, II A.

Rozgrywki toczyły się w dwóch grupach, w systemie

"każdy z każdym".

Zwycięzcy oraz drugie miejsca z grup stworzyli dwie pary półfinałowe.

Do finału zakwalifikowali się Bartłomiej Pluta, Kacper Jankowski oraz Martin Łebkowski, Krystian Englert.

Mecz finałowy zakończył się zwycięstwem Kacpra i Bartłomieja. Wielkimi emocjami toczył się bój o III miejsce pomiędzy Janem Szulcem, Antonem Soldatenko a Michałem Liszczem, Kacprem Jóźwiakiem.

Mecz zakończył się wynikiem 2-1 dla Antona i Jana, jednak na uwagę zasługuje wynik ostatniego seta 22-20!

Zwycięzcy otrzymali Puchar i medale.

Ostateczna kolejność:

I miejsce: Kacper Jankowski, Bartłomiej Pluta

II miejsce: Krystian Engler, Martin Łebkowski

III miejsce - Jan Szulc, Anton Soldatenko

IV miejsce: Kacper Jóźwik, Michał Liszcz

Wszystkim uczestnikom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

zdjęcia: Paweł Brodziak

• I Wiosenny Turniej Szachowy

Dnia 06.03.2024 w auli Zespołu Szkół w Świebodzicach został rozegrany I Wiosenny Turniej Szachowy. W zawodach wzięło udział 16 uczniów z klas Technikum i Szkoły Branżowej.

Zawodnicy zostali podzieleni na 4 grupy, w których rozegrali mecze" każdy z każdym".

Uczestnicy, którzy zajęli pierwsze dwa miejsca, grali systemem pucharowym o zwycięstwo. Po zaciętych pojedynkach końcowa klasyfikacja przedstawiła się następująco:

I miejsce - Kornel Betlej kl. IV technikum,

II miejsce- Kuba Biernacki kl.II technikum,

III miejsce - Oliwier Rączka - kl. I technikum oraz Jakub Olszówka -kl. II A.

Zwycięzca został nagrodzony statuetką, natomiast reszta zawodników z podium medalami i dyplomami.

Każdy zawodnik biorący udział w zawodach, otrzymał pamiątkowy dyplom.

Gratulujemy zwycięzcom i każdemu, kto wziął udział w turnieju!

Mamy nadzieję, że impreza szachowa wpisze się na stałe w kalendarzu naszej szkoły, a następne zawody przyciągną równie liczną i utalentowaną grupę młodzieży!