• Mistrzostwa w wyciskaniu sztangi leżąc

Dziś w Zespole Szkół w Świebodzicach odbyły się I Mistrzostwa Szkoły w wyciskaniu sztangi leżąc zorganizowane przez nauczycieli wychowania fizycznego.

Zawody zostały przeprowadzone w kategoriach dziewcząt i chłopców.

Zawodnicy mieli za zadanie wykonać jak najwięcej wycisniec połowy ciężaru masy własnego ciała.

W kategorii dziewcząt najwięcej powtórzeń wykonała: Antonina Wilczyńska -52 ,

Julia Kolczynska -49

Adrianną Sołtysiak-24 .

Natomiast w grupie chłopców najlepsze wyniki uzyskali:

Bartłomiej Sołtysiak-54 ,

Brajan Ziarnik- 45 ,

Oskar Ziółkowski -40 .

Zwycięzcom medale i dyplomy wręczyła Pani dyrektor Magdalena Pawiłojć.

• Konkursowe nagrody

Przed świętami po szkolnych jasełkach wręczone zostały nagrody uczestnikom konkursów bibliotecznych, o czym już wcześniej można było przeczytać. Warto też zobaczyć prace, jakie wykonali. Przypomnijmy, że odbyły się trzy konkursy: literacki „Książka mojego dzieciństwa”, plastyczny „Reklama ulubionej książki” oraz techniczny „Drugie życie książki”. Były związane z projektem „Książka na bezludną wyspę” przeprowadzonym w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0. Laureaci w nagrodę otrzymali książki kupione także za pieniądze otrzymane w związku z udziałem szkoły w projekcie Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0.