• Dni otwarte

Serdecznie zapraszamy rodziców oraz uczniów klas VIII na dni otwarte w Zespole Szkół w Świebodzicach!

Jeżeli właśnie w tym roku stoicie przed wyborem Szkoły Ponadpodstawowej bardzo serdecznie zapraszamy do Zespołu Szkół na dni otwarte!

Taka wizyta daje możliwość poznania całej oferty edukacyjnej, bazy dydaktycznej, trybu oraz sposobu nauczania, bezpośredniej rozmowy z nauczycielami oraz uczniami!

Niebawem przedstawimy również harmonogram, cieszących się ogromnym zainteresowaniem, wizyt studyjnych w największych świebodzickich zakładach pracy, z którymi Zespół Szkół ma podpisane porozumienie - dzięki czemu nasi uczniowie kształcą się praktycznie właśnie u najlepszych fachowców!

Przyjdź, poznaj nas i zostań z nami!!

• Uczennice Zespołu Szkół w Świebodzicach z wizytą w Domu Społecznym dla Dzieci Caritas.

Wolontariat jest jednym z najpiękniejszych sposobów wyrażenia empatii i wsparcia dla tych, którzy potrzebują pomocy. W ostatnich latach coraz więcej uczniów angażuje się w działalność wolontariacką, chcąc wnieść swoją cegiełkę do budowy lepszego świata. Jednym z takich inspirujących przykładów jest zaangażowanie naszych uczennic - fryzjerek w Domu Caritas dla Dzieci.

Dziewczyny zdecydowały się poświęcić swój czas i umiejętności, aby sprawić, że dzieci mieszkające w Domu Caritas poczują się wyjątkowo i pięknie. Ich działania opierają się na idei podnoszenia samopoczucia poprzez prosty gest - stworzenie pięknej fryzury.

Podczas swoich wizyt w Domu Caritas, dziewczyny - fryzjerki starają się stworzyć nie tylko modne uczesanie, ale również atmosferę pełną radości i wsparcia. Dla wielu dzieci, które często doświadczyły trudności i braku akceptacji, ta chwila spędzona na „krześle” fryzjerskim staje się wyjątkowym przeżyciem. To nie tylko kwestia zmiany wyglądu, ale także budowania pewności siebie.

Zaangażowanie uczennic w działalność wolontariacką w Domu Caritas dla Dzieci to inspirujący przykład młodzieżowego zaangażowania społecznego, lokalnego i empatii. Poprzez swoje działania, te młode osoby nie tylko pomagają innym, ale także uczą się altruizmu, współczucia i solidarności.

Wolontariat uczennic fryzjerek w Domu Caritas dla Dzieci to doskonała wizualizacja tego, jak proste gesty i umiejętności mogą przynieść wielką radość i wsparcie dla tych, którzy tego najbardziej potrzebują. Ich zaangażowanie pokazuje, że każdy z nas może wnosić pozytywną zmianę w życie innych, niezależnie od wieku czy umiejętności.

Piękne podziękowania dla Mai Gredes, Nadi Figurak, Pauli Olender, Noemi Śliwy i Oliwii Spadło.

Podziękowania również dla szefowej salonu Tonsor Magdalenie Wyzińskiej za sprzęt oraz wsparcie uczennic przy tego typu akcjach

… i świat staje się od razu lepszy

• REKRUTACJA 2024/2025

Już teraz zapoznaj się z ofertą edukacyjną Zespołu Szkół w Świebodzicach!

Stawiamy na wykształcenie zawodowe, łączymy teorię z praktyką, dzięki czemu po ukończeniu szkoły absolwent jest w pełni wykwalifikowanym pracownikiem porządanym na rynku pracy!

Już niebawem przedstawimy harmonogram wizyt studyjnych cieszących się dużym zainteresowaniem ze strony uczniów. Wizyty dają możliwość zapoznania się z zakładem pracy, maszynami, specyfiką zawodu oraz stwarzają możliwość zadania pytań bezpośrednio fachowcom.

Przygotowujemy dla Was również dni otwarte, które ukażą cały potencjał Zespołu Szkół w Świebodzicach!

Warto Nas odwiedzać, pytać i obserwować.

Zapraszamy na nasze strony Facebook, Instagram, gdzie przedstawiamy i relacjonujemy codzienność i niezwykłą atmosferę Szkoły!