• Koncert z okazji Dnia Matki

Wczoraj tj. 26.06.2022 r. w Miejskim Domu Kultury w Świebodzicach odbył się piękny koncert z okazji Dnia Matki.

Nie mogłoby nas oczywiście zabraknąć.

Podczas koncertu swoje życzenia w postaci pięknych wierszy prezentowali uczniowie technikum - Wiktor Sieradzki oraz Wojciech Kacprzak.

Bardzo cieszymy się, że możemy podziwiać swoich uczniów podczas lokalnych wydarzeń.

• Wizyta studyjna w firmie PROMONT

WIZYTA STUDYJNA W FIRMIE PROMONT!

3 czerwca 2022 r. o godzinie 10:00 w firmie PROMONT Świebodzice odbędzie się pierwsza wizyta studyjna przeznaczona dla kandydatów do klas pierwszych Zespołu Szkół w Świebodzicach w zawodach operator obrabiarek skrawających, elektryk lub ślusarz.

Podczas spotkania uczniowie będą mieli niebywałą okazję poznać zakład od środka, zobaczyć maszyny, zapoznać się ze specyfiką wybranego zawodu oraz rozwiać swoje ewentualne wątpliwości.

Zachęcamy do skorzystania z takiej możliwości.

Jednocześnie informujemy, że wejść na zakład będą mogli tylko uczniowie bez osób towarzyszących.

Serdecznie zapraszamy!

• Nowy pracodawca!

Bardzo miło jest nam poinformować, że do bazy naszych pracodawców dołączył nowy zakład pracy Schüle Polska.

Kandydaci na Operatorów Obrabiarek Skrawających mogą wybrać właśnie tą firmę jako opiekuna swoich praktyk zawodowych.

Dodatkowo właśnie dla kandydatów do klas pierwszych Schüle Polska organizuje 14 czerwca wizytę studyjną, na której młodzież będzie mogła zapoznać się z miejscem, maszynami oraz załogą.

My jako szkoła jesteśmy pełni nadziei w związku z nową współpracą i szczęśliwi, że coraz więcej pracodawców wyraża chęć praktycznego szkolenia młodych ludzi!

• Przygotowania do egzaminu zawodowego

Nasi uczniowie odbywający praktykę w firmie Promont pod czujnym okiem pana Jana Kopcia wykonywali próbne detale na tokarce konwencjonalnej i tokarce sterowanej numerycznie zgodnie ze szkicem technologicznym.

Mocno trzymamy kciuki za Was!

Jednocześnie pragniemy poinformować, że 3 czerwca o godzinie 10:00 właśnie w firmie PROMONT odbędzie się wizyta studyjna przeznaczona dla kandydatów do klas pierwszych w zawodzie operator obrabiarek skrawających, ślusarz oraz elektryk.

Będzie to jedyna okazja, aby zobaczyć zakład od wewnątrz, poznać specyfikę zawodu, maszyny, narzędzia  oraz poznać ludzi tam pracujących.

Serdecznie zapraszamy wszystkich uczniów obecnych klas VIII Szkół Podstawowych.

• Najlepsza motywacja dla uczniów!

W trakcie spotkania Prezesa Masterform z załogą, 11 maja 2022 r. nasi operatorzy Piotr Goździcki i Patryk Dawiec zostali wyróżnieni za zajęcie II miejsca w konkursie Top-Mechanik.

Prezes Masterform osobiście podziękował, wręczył listy gratulacyjne oraz cenne nagrody.

Za sukcesem chłopców stoi zespół pracowników Masterform, który wspierał, przygotował i motywował młodocianych do konkursu.

Pragniemy jeszcze raz podziękować: Kierownikowi produkcji Tomaszowi Millerowi, kierownikowi zmiany Tomaszowi Chwiałkowskiemu, pani Agnieszce Zakrzewskiej-Cnocie (starszy specjalista w dziale HR) oraz pani kierownik działu HR Menager Marcie Góreckiej.

Mamy nadzieję, że dzięki tak wspaniałej współpracy nasi uczniowie będą osiągać coraz więcej!

• Wizyty studyjne u Pracodawców

6 maja 2022 r. odbyła się pierwsza Wizyta Studyjna zorganizowana w firmie Masterform. Wizyta była inicjatywą kierownika szkolenia praktycznego Zespołu Szkół
            w Świebodzicach pani Anety Kąsiel wraz z firmą, która od samego początku współpracuje
            z nami w celu przyuczenia do zawodu operatorów obrabiarek skrawających, ślusarzy czy elektryków.

Dzięki zorganizowaniu właśnie takiego spotkania, na którym uczniowie klas VIII, czyli potencjalni przyszli uczniowie Zespołu Szkół w Świebodzicach, mieli okazję rozeznać się
            w specyfice pracy, poznać zakład, zobaczyć maszyny na których w przyszłości będą pracować oraz posłuchać doświadczonych mistrzów w swoim fachu.

W spotkaniu oprócz młodzieży z klas 8 udział wzięli: kierownik Tomasz Miller, który oprowadził i wyjaśnił zasady funkcjonowania maszyn oraz Agnieszka Zakrzewska –Cnota specjalista w dziale kadr.

Kolejne spotkanie zaplanowane jest w firmie PROMONT 13 maja 2022 roku
            o godzinie 10:00, na które serdecznie zapraszamy uczniów zainteresowanych nauką
            w zawodzie operator obrabiarek skrawających, ślusarz lub elektryk.

• Wygrywamy!!!

Fundacja Alae – skrzydła rozwoju już po raz szósty zorganizowała   Konkurs Top – Mechanik!
            W tym roku Konkurs odbył się w  hybrydowej formie:

część teoretyczna -5 kwietnia 2022r.,część praktyczna - 7 kwietnia 2022r.  w trybie stacjonarnym w siedzibie Fundacji Alae.

W tegorocznym Konkursie udział wzięły drużyny z następujących szkół: Zespół Szkół Nr 5 im. Maksymiliana Tytusa Hubera w Wałbrzychu, Zespół Szkół nr 1 w Dzierżoniowie, Zespół Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Kamiennej Górze, Zespół Szkół i Placówek Kształcenia Zawodowego w Bielawie, Zespół Szkół w Świebodzicach.

Uczniowie naszej szkoły:

Patryk Dawiec oraz  Piotr Goździcki zajęli II miejsce!!!

Dawid Płaza oraz  Mateusz Idzior zajęli IV miejsce!!!

Młodzież do konkuru została przygotowana przez dwóch pracodawców,  z którymi szkoła ściśle współpracuje.

Dziękujemy Firmom: Masterform oraz Promont za zaangażowanie, wkład merytoryczny, chęć pomocy i wielkie wsparcie naszej młodzieży zarówno przed jak           i w trakcie trwania konkursu.