• Kiermasz książek

Zespół Szkół Świebodzice zaprasza wszystkich czytelników - uczniów, rodziców i nauczycieli na kiermasz książek do naszej szkolnej biblioteki. W tym roku wyjątkowo dużo książek w dobrych, niskich cenach. Kupując pomagasz uaktualnić nasz księgozbiór, bo za sprzedaż otrzymujemy w formie rabatu ciekawe książki, które trafiają na biblioteczne regały, a następnie do czytelnika. Kiermasz jest organizowany w ramach współpracy z hurtownią Taniej Książki w Tuliszkowie.

• Wolontariat fryzjerski

W listopadzie rozpoczęliśmy wolontariat fryzjerski w Domu Pomocy Społecznej dl Dzieci w Świebodzicach.

Nasze niezastąpione uczennice Branżowej Szkoły I Stopnia: Noemi Śliwa, Nadia Figurak, Paula Olender, Maja Gredes, Oliwia Spadło - na początku spotkania przeprowadziły pogadankę - prezentując sprzęt i samą akcję strzyżenia, którą będą kontynuować (kolejna już w styczniu).

Emocji było mnóstwo, dzieci były zachwycone - nasze uczennice jak zawsze dały z siebie 100 % !!

• Zmiana adresu poczty elektronicznej

Informujemy, że zmianie ulega adres poczty elektronicznej w Zespole Szkół w Świebodzicach.

Nowy adres e-mail, za pośrednictwem którego można się z nami kontaktować to:

SEKRETARIAT: sekretariat@swiebodzicezs.edu.pl

DYREKTOR: dyrekcja@swiebodzicezs.edu.pl

KADRY: kadry@swiebodzicezs.edu.pl

Jednocześnie informujemy, że poprzednie adresy pozostają tymczasowo aktywne.

Prosimy o zmiany naszych adresów e-mail w państwa elektronicznych skrzynkach kontaktowych.

• Nowości w bibliotece

W szkolnej bibliotece już są książki kupione w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0. zostały wybrane zgodnie z wynikami sondy przeprowadzonej wśród uczniów, propozycji rodziców, nauczycieli oraz Miejskiej Biblioteki Publicznej w Świebodzicach. Sporo jest więc książek obyczajowych, przygodowych, kryminałów, ale są też propozycje psychologiczne i historyczne.

Dofinansowano że środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025

• Zakończenie miesięcznej praktyki zawodowej

W piątek 10 listopada III Klasa Technikum o profilach technik informatyk oraz technik grafiki I poligrafii cyfrowej zakończyła miesięczną praktykę zawodową.

Zespół Szkół od samego początku stawia nacisk na praktyczne wykorzystanie swoich umiejętności, ponieważ jesteśmy świadomi, że na rynku pracy poza wykształceniem teoretycznym pracodawcy stawiają na doświadczenie i umiejętności praktyczne.

Jesteśmy ogromnie wdzięczni najlepszym w regionie firmom, które umożliwiły naszym uczniom miesięczną naukę pod czujnym okiem profesjonalistów.

Informatycy odbywali praktykę w dwóch firmach, które są z nami i wspierają nas od samego początku: Effectivity Software House oraz Promont Świebodzice , natomiast graficy: Drukarnia Em-Druk oraz Drukarnia REDRUK http://redruk.com/ .

Uczniowie zadowoleni, bogatsi o nowe umiejętności, wiedzę i przede wszystkim własne doświadczenie w poniedziałek wrócili do szkoły, twierdząc, że już nie mogą się doczekać kolejnej praktyki w IV klasie

Nas bardzi radują takie słowa i jesteśmy przekonani, że idziemy w dobrym kierunku, a firmy które z nami współpracują dokładają swoje cegiełki, z których zbudujemy nowe społeczeństwo ludzi wykwalifikowanych, pełnych pasji i zadowolonych ze swojej pracy.

• Narodowe Święto Niepodległości

Wczoraj w Zespole Szkół w Świebodzicach odbył się uroczysty apel z okazji 105 rocznicy uzyskania przez Polskę Niepodległości.

Apel rozpoczął się pięknym występem zespołu Świebodziczanie, następnie uczniowie pod czujnym okiem nauczycielek - pani Elżbiety Gryszan oraz Marty Staniszewskiej, przygotowali przedstawienie pt. "Oblicza Patriotyzmu" .

Serdecznie dziękujemy wszystkim zaproszonym gościom za uczestnictwo w tak podniosłym wydarzeniu, szczególnie Paweł Ozga - Burmistrz Miasta Świebodzice oraz Urszula Kruczek za przemowy, które obudziły w uczniach wiele patriotycznych emocji i obudziły obywatelskiego ducha.