• Gra o tron "Wolna elekcja"

5 października odbył się w naszej szkole szkolny etap konkursu historycznego "Gra o tron". Wzięło w nim udział 18 uczniów z technikum i klas branżowych. W grze nie była potrzebna wiedzą historyczna, ale umiejętność negocjacji, komunikacji i strategicznego myślenia - uczestnicy wcielali się w postacie historyczne z czasów wolnej elekcji 1753 roku, wybierali króla spośród 3 kandydatów, starając się uzyskać jak najwięcej przywilejów dla siebie i swojego stanu. Udział w grze wymagał kreatywności, wyobraźni i umiejętności pracy zespołowej.

Konkurs organizowany jest przez MUzeum Historii Polski w Warszawie, niebawem odbędzie się etap regionalny, do którego przeszło 3 uczniów z największą ilością punktów - Kacper Rakowski, Michał Laszuk i Krzysztof Bąk.

50 uczestników etapu regionalnego weźmie udział w etapie centranym w Warszawie.

Życzymy powodzenia.

• "Poznaj Polskę"

Nasi uczniowie w zeszły czwartek tj. 12 października uczestniczyli w wycieczce częściowo finansowanej z ministerialnego programu "Poznaj Polskę".

Wrocław okazał się być Miastem wielu atrakcji i niespodzianek.

Uczniowie obejrzeli eksponaty w Muzeum Narodowym i odkryli na nowo wodę w Hydropolis.

Dziś w Zespole Szkół odbył się uroczysty apel z okazji Dnia Edukacji Narodowej.

Apel rozpoczął się przemówieniem pani dyrektor Magdaleny Pawiłojć, która podziękowała całemu gronu pedagogicznemu i pracownikom szkoły za trud włożony w pracę, zaangażowanie i chęć rozwoju - następnie przekazała na ręce nauczycieli przyznane w tym roku nagrody Dyrektora.

Po części oficjalnej nastąpiła część artystyczna - uczniowie przedstawili typy nauczycieli oraz radę pedagogiczną co pozwoliło nam wszystkim na chwilę śmiechu i spojrzenie na Szkołę w bardziej humorystyczny sposób.

Na koniec pragniemy życzyć wszystkim nauczycielom z okazji Dnia Edukacji Narodowej wielu sukcesów w pracy, wyrozumiałości, kreatywności i mamy nadzieję, że uśmiech będzie gościł na waszych twarzach podczas każdej lekcji.

• Powiatowe Biegi Przełajowe

Wczoraj tj. 11 października odbyły się Powiatowe Biegi Przełajowe rozgrywane w Świdnicy.

Uczniowie Zespołu Szkół zdobyli II Miejsce w biegu drużynowym!!

Ponadto w indywidualnych biegach przełajowych nasi chłopcy zajęli:

4 miejsce - Podfigórny Marcin

7 miejsce - Sadowski Klaudiusz

Serdecznie gratulujemy również reszcie drużyny: Krystian Pochroń, Gracjan Michałowski, Michał Liszcz, Szymon Cebulak, Anton Soldatenko!!

JESTEŚMY BARDZO DUMNI Z WAS i życzymy dalszych sukcesów w sporcie!! BRAWO!!

• Wybory do Samorządu Uczniowskiego

W zeszłym tygodniu - w środę i czwartek odbyło się głosowanie na przedstawicieli nowego Samorządu Uczniowskiego. W wyniku głosowania i za porozumieniem Rady Pedagogicznej ustalono, że wybranych zostanie dwóch przewodniczących i dwóch zastępców.

Przewodniczącym w Szkole Branżowej został Igor Hałdaś z klasy 3A a jego zastępcą będziebNadia Figurak z klasy 3B.

Przewodniczącym Technikum został wybrany Kacper Rakowsko z klasy 2T a jego zastępcą będzie Jan Rynkiewicz z klasy 4T.

Gratulujemy nowym członkom Samorządu i życzymy dużo sukcesów i zgodności w podejmowaniu decyzji o pracy samorządu.

• Spotkanie z nauką

Dolnośląski Festiwal Nauki organizowany jest przez uczelnie wyższe we Wrocławiu od 1998 roku. Obecnie odbył się już po raz 26. Celem festiwalu jest przede wszystkim rozbudzenie zainteresowania nauką, jak co roku wykłady i pokazy przyciągają tłumy uczniów, a wśród nich nie zabrakło również naszej szkoły. Uczestniczyliśmy w wykładzie z filozofii: "Czy żyjemy w symulacji komputerowej? Filozofią i matrix", który prowadził dr hab. Jan Wadowski, prof. Politechnika Wrocławska . Braliśmy też udział w pokazach doświadczeń chemicznych i fizycznych: zrozumieć chemię, i ty możesz zRestartować nasz klimat!, To nie czarna magia! To fizyka!, Odkrywanie tajemnic pracy z wodą, Pojazdy i roboty mobilne. Na koniec kilka osób wzięło również udział w konkursie o Wrocławiu.

• Piknik rodzinny na zakończenie lata

16 września Zespół Szkół brał udział w Pikniku Rodzinnym z okazji zakończenia lata!

Nasi uczniowie robili tatuaże z henny oraz kolorowe warkoczyki wszystkim chętnym!

Pogoda i humory dopisywały, lato zostało zakończone z przytupem

Dziękujemy wszystkim uczniom oraz nauczycielom, którzy zawsze chętnie biorą udział we wszystkich imprezach z udziałem Szkół