• WAKACJE!!!

Dziś 24 czerwca odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego. Oznacza to tylko jedno, czas wakacji, odpoczynku i regeneracji sił.

Serdecznie gratulujemy wszystkim naszym uczniom sukcesów, dziękujemy za trud waszej pracy - mamy nadzieję, że będzie ona owocowała w przyszłości!

Absolwentom życzymy odwagi! Czerpcie z życia garściami i mamy nadzieję spotkać was ponownie, tym razem już w dorosłym, zawodowym życiu.

Dziękujemy także wszystkim przybyłym gościom, ogromnie się cieszymy, że możemy z Wami tworzyć tą szkołę.

Pozostaje tylko życzyć wszystkim pięknych, ciepłych i bezpiecznych wakacji.

Do zobaczenia we wrześniu!

• Wizyta Studyjna w SCHÜLE POLSKA!

14 czerwca nasz kierownik szkolenia praktycznego pani Aneta Kąsiel odwiedziła z uczniami zakład SCHÜLE POLSKA! Wizyta cieszyła się ogromnym powodzeniem, uczniowie mieli okazję poznać specyfikę zawodu operatora obrabiarek skrawających.

Jesteśmy jako Szkoła bardzo zadowoleni, że taka forma poznawania zawodu do was przemawia i chętnie uczestniczycie w tym razem z nami.

Mamy nadzieję, że Ci, którzy jeszcze mieli wątpliwości co do wyboru kierunku lub szkoły po wizycie w Schüle rozwiali swoje wątpliwości.

• Wizyta studyjna u pracodawców!

W piątek (3 czerwca) odbyła się kolejna wizyta studyjna uczniów Świebodzickich szkół w zakładzie produkcyjnym Promont.

Organizatorami spotkania byli Kierownik szkolenia praktycznego Aneta Kąsiel oraz Zespół Szkół w Świebodzicach.

Jest to druga taka wizyta zorganizowana w naszym mieście, poprzednio młodzież odwiedziła firmę Masterform. Taka forma edukacji to dobra okazja, aby poznać charakter pracy w danej firmie oraz obejrzeć wyposażenie techniczne zakładu. Pozwoli to uczniom na dokonanie wyboru kierunku praktyk zawodowych, zgodnego z ich zainteresowaniami i bieżącymi potrzebami lokalnego rynku pracy. Kształcenie zawodowe wpływa efektywnie na współpracę szkoły z pracodawcami. Zarówno w placówce, jak i w zakładach pracy uczniowie zdobywają wiedzę, umiejętności i doświadczenie. Spotkanie  poprowadził Dyrektor Łukasz Cieloszyk, który oprowadził uczniów po całym zakładzie oraz dzielił się swoimi spostrzeżeniami, opisując specyfikacje pracy w firmie i dzieląc się swoimi doświadczeniami. Następne takie wizyty studyjne odbędą się 14 czerwca  w Schule Polska i 15 czerwca w zakładzie Kelvion.