• Dzień chłopaka!

Dziś w Zespole Szkół świętujemy dzień chłopaka.

Na zajęciach z wychowawcą dziewczyny przygotowały gry, zabawy, upiekły słodkości i postarały się, aby chłopcy poczuli się dzisiejszego dnia wyjątkowo.

Męska część grona pedagogicznego także została obdarowana prezencikami.

Życzymy wszystkim chłopcom i mężczyznom, aby dzisiejszy dzień był dla nich pełen niespodzianek i uśmiechu!!

• Dolnośląski Klub Harbińczyka

23 września Młodzież z Zespołu Szkół w Świebodzicach wraz z panią dyrektor Magdaleną Pawiłojć uczestniczyli

w spotkaniu poświęconemu Polonii polskiej, przebywającej na terenie Harbina w Chinach w IX i XX wieku.

Wykład prowadził prof. Adam Winiarz z Uniwersytetu Marii Skłodowskiej-Curie w Lublinie.

• STOP PRZEMOCY

Od dnia 16.09.2022 roku do dnia 22.09.2022 roku w Zespole Szkół trwają warsztaty po tytułem "Co to jest przemoc, ofiarą czy sprawca przemocy, jakie są skutki przemocy? STOP PRZEMOCY", które dla naszych uczniów prowadzi Radca Prawny Pani Małgorzata Włodarek- Piętka.

Celem warsztatów jest przede wszystkim zapoznanie młodzieży z zagrożeniami jakie niesie za sobą przemoc pod każdą postacią i skutkami nie tylko dla poszczególnych osób, ale również dla społeczeństwa.

• Świebodzicki Piknik Kolarski

Dziś uczniowie z Zespołu Szkół w Świebodzicach wraz ze swoim nauczycielem wychowania fizycznego Pawłem Brodziakiem uczestniczyli w Świebodzickim Pikniku Kolarskim zorganizowanym w ramach Europejskiego Tygodnia Mobilności przez klub GVT.

Cała inicjatywa miała na celu propagowanie alternatywnych metod podróżowania - a takim jest właśnie zamiana samochodu na rower, autobus miejski czy hulajnogę.

• NARODOWE CZYTANIE 2022

W sobotę 3 września w całej Polsce odbyło się już po raz 11. Narodowe Czytanie, w roku

2022 czytaliśmy wspólnie ballady Adama Mickiewicza. Spotkanie zorganizowała Miejska

Biblioteka Publiczna w Świebodzicach, wzięli w nim udział zaproszeni goście, nauczyciele,

uczniowie i wszyscy, którzy chcieli posłuchać pięknych, romantycznych utworów. Nie

zabrakło również uczniów naszej szkoły, którzy z Panią Jolantą Bieniasz uczestniczyli w tym

wydarzeniu.

• Lekcja w kinie

Dnia 7 listopada odbędzie się wyjazd do Świdnicy na „Lekcję w kinie” – weźmiemy udział w multimedialnej lekcji: Kino jako narzędzie manipulacji oraz obejrzymy film Brudna gra. Wszystko odbędzie się w auli I LO w Świdnicy.

Koszt wyjazdu 38 zł (bilet 26 zł + dojazd 12 zł). Zapisy w szkolnej bibliotece.

Serdecznie zapraszamy.

• NAGRODA KONKURSOWA - WYCIECZKA DO WARSZAWY

W poprzednim roku szkolnym Wiktor Sieradzki, obecnie uczeń klasy II technikum, został laureatem konkursu „Mam eko–pomysł” organizowanym przez Posła na Sejm RP Tomasza Siemoniaka. W swojej pracy przedstawił kreatywny pomysł na ograniczenie zanieczyszczenia środowiska; w nagrodę wszyscy zwycięzcy brali udział w jednodniowej wycieczce do Warszawy, która odbyła się pod koniec czerwca 2022 roku.

Po wakacjach Wiktoe zdał nam relację z wyjazdu:

Wycieczka była bardzo udana i ciekawa. Wyjechaliśmy z samego rana autokarem z Wałbrzycha. Pierwszą atrakcją było zwiedzanie Łazienek, które wyglądają przepięknie, szczególnie o tej porze roku. Później udaliśmy się na obiad do sejmowej restauracji, następnie zwiedzaliśmy Sejm i Senat RP. Odwiedziliśmy też Grób Nieznanego Żołnierza. Koło 18 wyjechaliśmy do domu, podziwiając po drodze stolicę.

Jeszcze raz serdeczne

gratulacje

dla Wiktora.

• Piknik lotniczy w Świebodzicach

Za nami fantastyczna impreza - piknik lotniczy!

Było wiele emocji, fenomenalne pokazy, świetni ludzie, słoneczna pogoda!

Oczywiście Zespół Szkół czynnie uczestniczył w imprezie. Jak zawsze mogliśmy liczyć na naszych fantastycznych uczniów, którzy w ramach wolontariatu pomagali w zbieraniu pieniędzy dla Antosia Sobeckiego.

Dziękujemy Wam wszystkim z całego serca i wiemy, że zawsze można na was liczyć!

Każda Szkoła chcialaby mieć takich uczniów!

Rozpoczęcie roku szkolnego za nami!

Pierwszego września odbyło się uroczyste rozpoczęcie nowego Roku Szkolnego 2022/2023!

Serdecznie witamy wszystkich nowych uczniów oraz wszystkich kontynuujących u nas naukę.

Pełni nadziei i energii wchodzimy w ten etap!

Wam uczniowie życzymy wielu sukcesów, wytrwałości i samozaparcia.

Nauczycielom wielu powodów do dumy, ogromnej motywacji do pracy i niekończących się pomysłów.

Dziś czekamy na was z pierwszym dzwonkiem! :)