• Jasełka 2022

Wczoraj w naszym Zespole Szkół oficjalnie rozpoczął się wyjątkowy czas tego roku.

Świąteczny nastrój Bożego Narodzenia skłania do refleksji, zamyślenia i zatrzymania się, choć na chwilę… i tak też się stało.

Wszyscy mieli okazję poczuć magię tych świąt, ale także zastanowić się nad sensem naszego życia w obecnych czasach – życia w ciągłym pośpiechu, w natłoku pracy, przez co często gubimy prawdzie wartości. Rodzina, miłość, szacunek i dobro – to myśl przewodnia krótkiego, autorskiego spektaklu „Nie jesteś sama”, który zaprezentowali uczniowie naszej szkoły. W trzech głównych epizodach z życia współczesnego człowieka pojawia się postać zauważalnej tylko przez niektórych Maryi oraz nowonarodzone Dzieciątko Jezus, które są odzwierciedleniem rodzącego się Dobra w każdym z nas i powodują, że żaden człowiek nie powinien czuć się samotnym… nie tylko od święta.

Spektakl przygotowały panie: Marta Staniszewska i Kamila Cebulak-Nieścier i uczniowie klas technikum: Wojciech Kacprzak, Oliwia Smusz, Jan Rynkiewicz, Julia Rajchert, Agata Szal, Marcin Lubczyński, Patrycja Kurka, Milena Janowska, Julia Gurbada, Julia Staniszewska, Jakub Pajor, Emilia Horoszczak, Żaneta Kozakiewicz, Ada Sołtysiak , Antonina Wilczyńska oraz obsługa techniczna: Szymon Przybyszewski i Wojciech Filipiszyn.

Jako organizatorzy życzymy rodzinnych, zdrowych i spokojnych Świąt Bożego Narodzenia oraz udanego Nowego Roku.

• Patronat firmy Effectivity Software House

Od początku istnienia Zespołu Szkół w Świebodzicach tj. od września 2020 r. patronat nad profilem technik informatyk objęła firma Effectivity Software House, z którą podpisaliśmy porozumienie o współpracę dydaktyczną.

Effectivity Software House to firma z wieloletnim doświadczeniem w branży technologii internetowych. Z roku na rok zyskują nowych specjalistów, dzięki czemu mogą oferować zakres usług potrzebny do zbudowania oraz utrzymania różnego rodzaju aplikacji. Do każdego projektu podchodzą z należytą starannością i sumiennością, utrzymując tym samym wysokie standardy świadczonych usług w zakresie  rozwoju i utrzymania stron internetowych, konfiguratorów produktu, czy aplikacji.

Mamy to szczęście, że są to ludzie, którzy patrzą w przyszłość i chcą swoje doświadczenie i wiedzę przekazać kolejnym pokoleniom.

Od września 2020 roku firma ta prowadzi w Zespole Szkół w Świebodzicach dedykowane dla techników informatyków warsztaty z programowania, w poprzednim roku szkolnym rozszerzyli tę działalność i z takich warsztatów korzystać mogli także uczniowie Szkoły Branżowej, natomiast w roku szkolnym 2022/2023 poszli o krok dalej i przygotowali cykl cotygodniowych prezentacji połączonych z mini warsztatami. Omawiane zostają przede wszystkim tematy związane z programowaniem, prowadzeniem projektów oraz innymi działaniami w branży IT. Szkolenia odbywają się na dwóch poziomach, po każdym uczniowie biorący udział otrzymają certyfikaty uczestnictwa.

My jako Szkoła ogromnie cieszymy się, że mamy na podkładzie specjalistów z takim doświadczeniem, którzy pragną dzielić się swoją wiedzą. Jesteśmy bardzo usatysfakcjonowani również tym, że wzięli pod swoje skrzydła na praktykę zawodową wszystkich techników informatyków z klas III.

• I Turniej Mikołajkowy

Dziś odbył się w Zespole Szkół w Świebodzicach I Turniej Mikołajkowy zorganizowany przez nauczycieli wychowania fizycznego Macieja Leńskiego i Pawła Brodziaka.

W zawodach brało udział 5 drużyn w pięciu różnych kategoriach sportowych.

Zaangażowani, skupieni, przepełnieni duchem rywalizacji uczniowie dali z siebie wszystko.

Ostatnia konkurencja to przeciąganie liny - nauczyciele kontra uczniowie, gdzie doświadczenie wzięło górę i grono pedagogiczne zwyciężyło.

I miejsce - Klasa III Technikum

II miejsce - Klasa II Technikum

III miejsce - Klasa IIB i IIIA Szkoły Branżowej

Gratulujemy!!!

Dziś Mikołajki!

W tym roku grono pedagogiczne wspólnymi siłami postarało się, aby Nasza Szkoła pięknie wyglądała podczas tego magicznego oczekiwania na Święta Bożego Narodzenia. Młodzież pięknie ozdobiła swoje klasy światełkami, choinkami oraz ozdobami, rozdała sobie prezenty i tym samym na dobre została wprowadzona cudowna świąteczna atmosfera.

Życzmy wszystkim, aby ten czas był pełen spokoju, dobroci wobec drugiego człowieka i aby Mikołaj miał powód, aby zawitać do każdego z nas.