• Świebodzicki Piknik Kolarski

Dziś uczniowie z Zespołu Szkół w Świebodzicach wraz ze swoim nauczycielem wychowania fizycznego Pawłem Brodziakiem uczestniczyli w Świebodzickim Pikniku Kolarskim zorganizowanym w ramach Europejskiego Tygodnia Mobilności przez klub GVT.

Cała inicjatywa miała na celu propagowanie alternatywnych metod podróżowania - a takim jest właśnie zamiana samochodu na rower, autobus miejski czy hulajnogę.

• NARODOWE CZYTANIE 2022

W sobotę 3 września w całej Polsce odbyło się już po raz 11. Narodowe Czytanie, w roku

2022 czytaliśmy wspólnie ballady Adama Mickiewicza. Spotkanie zorganizowała Miejska

Biblioteka Publiczna w Świebodzicach, wzięli w nim udział zaproszeni goście, nauczyciele,

uczniowie i wszyscy, którzy chcieli posłuchać pięknych, romantycznych utworów. Nie

zabrakło również uczniów naszej szkoły, którzy z Panią Jolantą Bieniasz uczestniczyli w tym

wydarzeniu.

• Lekcja w kinie

Dnia 7 listopada odbędzie się wyjazd do Świdnicy na „Lekcję w kinie” – weźmiemy udział w multimedialnej lekcji: Kino jako narzędzie manipulacji oraz obejrzymy film Brudna gra. Wszystko odbędzie się w auli I LO w Świdnicy.

Koszt wyjazdu 38 zł (bilet 26 zł + dojazd 12 zł). Zapisy w szkolnej bibliotece.

Serdecznie zapraszamy.

• NAGRODA KONKURSOWA - WYCIECZKA DO WARSZAWY

W poprzednim roku szkolnym Wiktor Sieradzki, obecnie uczeń klasy II technikum, został laureatem konkursu „Mam eko–pomysł” organizowanym przez Posła na Sejm RP Tomasza Siemoniaka. W swojej pracy przedstawił kreatywny pomysł na ograniczenie zanieczyszczenia środowiska; w nagrodę wszyscy zwycięzcy brali udział w jednodniowej wycieczce do Warszawy, która odbyła się pod koniec czerwca 2022 roku.

Po wakacjach Wiktoe zdał nam relację z wyjazdu:

Wycieczka była bardzo udana i ciekawa. Wyjechaliśmy z samego rana autokarem z Wałbrzycha. Pierwszą atrakcją było zwiedzanie Łazienek, które wyglądają przepięknie, szczególnie o tej porze roku. Później udaliśmy się na obiad do sejmowej restauracji, następnie zwiedzaliśmy Sejm i Senat RP. Odwiedziliśmy też Grób Nieznanego Żołnierza. Koło 18 wyjechaliśmy do domu, podziwiając po drodze stolicę.

Jeszcze raz serdeczne

gratulacje

dla Wiktora.

• Piknik lotniczy w Świebodzicach

Za nami fantastyczna impreza - piknik lotniczy!

Było wiele emocji, fenomenalne pokazy, świetni ludzie, słoneczna pogoda!

Oczywiście Zespół Szkół czynnie uczestniczył w imprezie. Jak zawsze mogliśmy liczyć na naszych fantastycznych uczniów, którzy w ramach wolontariatu pomagali w zbieraniu pieniędzy dla Antosia Sobeckiego.

Dziękujemy Wam wszystkim z całego serca i wiemy, że zawsze można na was liczyć!

Każda Szkoła chcialaby mieć takich uczniów!

Rozpoczęcie roku szkolnego za nami!

Pierwszego września odbyło się uroczyste rozpoczęcie nowego Roku Szkolnego 2022/2023!

Serdecznie witamy wszystkich nowych uczniów oraz wszystkich kontynuujących u nas naukę.

Pełni nadziei i energii wchodzimy w ten etap!

Wam uczniowie życzymy wielu sukcesów, wytrwałości i samozaparcia.

Nauczycielom wielu powodów do dumy, ogromnej motywacji do pracy i niekończących się pomysłów.

Dziś czekamy na was z pierwszym dzwonkiem! :)

• Zespół Szkół dla Antosia!

13 sierpnia będzie miała miejsce piękna akcja dla Antosia Sobeckiego. Zespołu Szkół w Świebodzicach oczywiście nie mogłoby zabraknąć!

Mamy już gotowe piękne, pachnące woreczki z lawendą, które będzie można zakupić w celu wsparcia zbiórki.

Lawendę możecie wykorzystać na wiele sposobów - do szafy z ubraniami, pościelą, ręcznikami, jako odświeżacz powietrza lub po prostu do relaksującej kąpieli.

Zapraszamy na nasze stoisko, poza lawendą będziemy mieć dla was również wiele innych atrakcji - nasze fryzjerki będą plotły warkocze, graficy zrobią wam tatuaże z henny i pomalują buźki!

Każda złotówka będzie na wagę złota.

• WAKACJE!!!

Dziś 24 czerwca odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego. Oznacza to tylko jedno, czas wakacji, odpoczynku i regeneracji sił.

Serdecznie gratulujemy wszystkim naszym uczniom sukcesów, dziękujemy za trud waszej pracy - mamy nadzieję, że będzie ona owocowała w przyszłości!

Absolwentom życzymy odwagi! Czerpcie z życia garściami i mamy nadzieję spotkać was ponownie, tym razem już w dorosłym, zawodowym życiu.

Dziękujemy także wszystkim przybyłym gościom, ogromnie się cieszymy, że możemy z Wami tworzyć tą szkołę.

Pozostaje tylko życzyć wszystkim pięknych, ciepłych i bezpiecznych wakacji.

Do zobaczenia we wrześniu!

• Wizyta Studyjna w SCHÜLE POLSKA!

14 czerwca nasz kierownik szkolenia praktycznego pani Aneta Kąsiel odwiedziła z uczniami zakład SCHÜLE POLSKA! Wizyta cieszyła się ogromnym powodzeniem, uczniowie mieli okazję poznać specyfikę zawodu operatora obrabiarek skrawających.

Jesteśmy jako Szkoła bardzo zadowoleni, że taka forma poznawania zawodu do was przemawia i chętnie uczestniczycie w tym razem z nami.

Mamy nadzieję, że Ci, którzy jeszcze mieli wątpliwości co do wyboru kierunku lub szkoły po wizycie w Schüle rozwiali swoje wątpliwości.